Mimo tego, że zwracam szczególną uwagę na cechy użytkowe, to jednak z oczywistych względów zwracam uwagę na eksterier. Wszystkie psy musza zostać zakwalifikowane do hodowli, a poza tym miło mieć psa dobrego użytkowo i pięknego – podwójna przyjemność (2 in 1). W hodowli preferuję psy o mocnej budowie (a więc grubej kości), w dolnych granicach wzrostu, ciemno podpalane. Uważam, że psy duże (obojętnie jakiej rasy) są mniej zwinne i sprawne. Jest to uzasadnione, bo z reguły psy duże mają gorsze kątowanie, a więc gorszą mechanikę ruchu.

Suki z mojej hodowli, które odegrały znaczącą rolę w rozwoju populacji gończego polskiego dając początek takim hodowlom jak :
Czarnowski Trop – NIWA Cnotliwy Nos
Herbu Węszynos – SMUGA Cnotliwy Nos
Hulaj Dusza – HAJDA Cnotliwy Nos
Kłusująca Sfora – LUTNIA Cnotliwy Nos
Leśne Dukty – SARA Cnotliwy Nos
Leśne Granie – SAGA Cnotliwy Nos
Nunarak – ISKRA Cnotliwy Nos
Pewny Gon – EMBA Cnotliwy Nos
Psia Fantazja – PASJA Cnotliwy Nos
Pupil Trzech Braci – ATMA Cnotliwy Nos
Rumcajsowe Obejscie – DRUMLA Cnotliwy Nos
Smogorzewska Zagroda – WILGA Cnotliwy Nos
Subtelna Kufa – LUŚNIA Cnotliwy Nos
Surmie Granie – SURMA Cnotliwy Nos
Śliwnik – DUMKA Cnotliwy Nos
Władcy Kniei – GAJA Cnotliwy Nos
z Beskidzkich Wysp – STRUGA Cnotliwy Nos
z Jabłończa – LIMBA Cnotliwy Nos
z Południka – AZA Cnotliwy Nos
z Wójtowej Wsi – PASJA Cnotliwy Nos

Poza tym suka która była w mojej hodowli NUTKA NN, pośrednio – jako założycielka żeńskiej linii hodowlanej dała początek ponad 100 hodowlom

POKER cnotliwy Nos, Zwycięzca Klubu GP 2011 – 07.08.2011 Zakopane

Nie rozpisuje się o reszcie tytułów wystawowych swoich psów / suk, gdyż uważam, że niekoniecznie ten pies jest najpiękniejszy, który ma najdłuższą listę tytułów. Uważam, że aby zdobyć tytuł championa wystarczy mieć psa poprawnego (bez wad) i dużo z nim jeździć po wystawach(!) – może ktoś oburzać się na takie stwierdzenie, ale ja widziałem różne championy! Po prostu są różne psy – sędziowie też.